Šiuolaikinis dantų nuskausminimas gali nebekelti baimės ir diskomforto pacientui

Dauguma pacientų, kalbėdami apie savo dantų gydymą, pripažįsta, kad dantų nuskausminimas yra viena nemaloniausių procedūrų odontologo kabinete. Didžiausią diskomfortą sukelia skausminga injekcija ir po jos kelias valandas trunkantis dalies veido aptirpimas. Šiuolaikiniai kompiuterio valdomi prietaisai leidžia saugiai ir be skausmo taikyti tokius dantų nuskausminimo metodus, kurie ne tik užtikrina veiksmingą dantų nejautrą, bet ir nesukelia streso pacientui.manual injection

Kuo kompiuterio valdomi prietaisai pranašesni už tradicinį švirkštą? Visų pirma, yra nuolat monitoruojamas injekcijos greitis ir slėgis. Optimalus anestetiko leidimo greitis yra 1 ml per 1 min. Tai reiškia, kad standartinę 1,7 ml anestetiko karpulę rekomenduojama leisti beveik 2 minutes. Naudojant įprastą švirkštą, injekcija dažniausiai atliekama kur kas greičiau. Be to, leidžiant švirkštu beveik neįmanoma palaikyti pastovų injekcijos slėgį: paspaudus stipriau, pacientas jaučia skausmą (žr. grafiką). Tai dar dažniau nutinka antroje darbo dienos pusėje, kai labiau pavargsta odontologo rankos raumenys.

Kompiuterio valdomi dantų nejautros prietaisai leidžia pasirinkti optimalų injekcijos greitį ir yra nuolat stebimas injekcijos slėgis. Tai leidžia specialistui atlikti tokias dantų nuskausminimo procedūras, kurias atliekant įprastu švirkštu ženkliai padidėja nuskausminimo komplikacijų rizika, pvz., intraligamentinę arba intrakaulinę nejautrą. Pasirinkus šiuos dantų nuskausminimo būdus beveik nepasitaiko nesėkmingų atvejų, kai anestetiko suleidus net ir pakartotinai pacientas vis tiek jaučia danties skausmą gydymo metu. Tačiau taip nuskausminus nebūna nemalonaus veido užtirpimo, besitęsiančio net keletą valandų. Kita vertus, net ir įprastos dantų nuskausminimo procedūros būna ne tokios skausmingos, ypač naudojant specialias DHT adatas su skalpelio tipo briauna.

Kompiuterio valdomi prietaisai dantų nuskausminimui

Mūsų įmonė atstovauja prancūzų gamintoją Dental Hi Tec, sukūrusį dantų nejautros prietaisus SleeperOne ir QuickSleeper. SleeperOne yra lengvesnis ir paprastesnis, ir buvo sukurtas saugiai atlikti intraligamentinę nejautrą. Be to, šis prietaisas turi automatinius rėžimus ir kitiems nuskausminimo būdams, kaip infiltracinė nejautra ar nervo blokada. Naudojant DHT adatas su SleeperOne galima visiškai be skausmo atlikti net gomurinę nejautrą! QuickSleeper skirtas intrakaulinei nejautrai, kuri yra bene pati efektyviausia ir teisingai atliekant nesukelia nuskausminimo komplikacijų rizikos. Svarbu, kad pacientas nejaučia nei skausmo injekcijos metu, nei veido užtirpimo suleidus anestetiko.

Nemažai pacientų net nežino, kad dantų gydymas odontologo kabinete gali būti visiškai neskausmingas, o po gydymo galima toliau planuoti įprastą kasdieninę veiklą. Tačiau šiuolaikinės technologijos keičia požiūrį ir šioje srityje palengvindamos odontologo darbą ir sumažindamos paciento baimę ir diskomfortą. Susidomėjusius kompiuterio valdomais dantų nuskausminimo prietaisais kviečiame kreiptis: konsultuojame, organizuojame mokymus, o reikalui esant, nurodysime kontaktus kolegų, jau naudojančių šiuos prietaisus savo praktikoje.